Články o cukrovce a novinkách ze světa diabetu

Benefity pojišťoven v roce 2020 – Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Jaké benefity nabízejí v tomto roce pojišťovny diabetikům?

 Každý den Vám představíme jednu pojišťovnu.

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY

Příspěvek na prevenci zhoršení onemocnění diabetes mellitus do celkové výše 1 000 Kč můžete využít na jednu nebo více pomůcek/služeb v rámci tohoto programu:

 • na dezinfekční prostředky určené primárně k dezinfekci kůže před odběrem krve k zjištění hodnoty glykémie pomocí glukometru či k dezinfekci kůže před aplikací inzulinu
 • na jehly k inzulinovým perům nad rámec množství hrazeného z veřejného zdravotního pojištění
 • na testovací proužky pro zjištění glukózy/ketonů v moči
 • na diagnostické proužky pro stanovení hodnot glukózy v krvi
 • na příslušenství k inzulinové pumpě (baterie, zásobníky inzulinu, sety infuzní kovové/teflonové)
 • na senzory k přístroji na kontinuální měření glykémie nad rámec množství hrazeného z z.p.
 • na port pro aplikaci inzulinu
 • na odstraňovače náplastí ve formě spreje či napuštěných roušek (slouží k bezbolestnému odstranění náplastí po zavedení infuzního setu či po senzoru)
 • na vinuté tampóny (používají se společně s dezinfekčním roztokem, příspěvek se vztahuje na tampony nad rámec množství hrazeného z veřejného zdravotního pojištění; na dokladu může být uveden název tampony buničité, dělené buničité tampony apod.)
 • na gely a krémy zlepšující hojení ran, hlavně vpichy na prstech, vpichy po kanylách, senzorech (např. Wellion gel/Hemagel pro hojení ran)
 • na prostředky pro fixaci a lepší přilnavost senzorů a kanyl (tejpy, samodržicí obinadla, fixační fólie, bariérové spreje např. Cavilon apod.)
 • na lancety a lancetová pera
 • na příslušenství k přístrojům na měření hodnot glukózy
 • na přístrojové ošetření nohou – pedikérské ošetření provedené poskytovatelem podiatrických služeb garantovaným Českou podiatrickou společností z.s. nebo poskytovatelem podologických služeb garantovaným Českou podologickou společností z.s. Podmínkou je předložení dokladů o absolvování nejméně 4 ošetření (pravidelná péče).

Jak získat příspěvek?

Předložte do 30. 11. 2020 doklad o zaplacení dané pomůcky/služby na kterékoli pobočce VZP nebo jej můžete zaslat poštou spolu se Žádostí o příspěvek z fondu prevence.

Jsou přijímány platební doklady s datem vystavení od 1. 10. 2019, které v den podání žádosti nejsou starší než 3 měsíce.

K žádosti o příspěvek je potřeba vždy předložit průkaz diabetika nebo potvrzení o diagnóze diabetu.

https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/dospeli/zdravotni-pomucky-pro-diabetiky

 

2 Komentáře

Přidat vlastní

 1. Proč VZP nepodporuje svými benefity i pojištěnce, kteří trpí celakií? Stačí se podívat na ceny bezlepkových potravin v obchodech, aby každý pochopil, že např. z důchodu lze vyžít jen těžko. Osamělá žena ze svého platu také sotva vyžije, zvláště má-li ve své péči více dětí (příspěvek do 18-ti let je jen troškou do mlýna).
  Přitom jediným „lékem“ celiaků je bezlepková strava. Pokud ji nebudou dodržovat, budou trpět různými nemocemi (od poruchy imunity až např. po rakovinu střev) a ruinovat zdravotní systém za neustálé platby pojišťoven. Zde vidím nejdůležitější formu prevence.
  Zatímco závislého narkomana či alkoholíka léčíme zdarma, ačkoliv si svou nemoc sám způsobil, celiak, který se s deficitem trávení už narodil, si svým zodpovědným přístupem ke svému zdraví „vykoleduje“ akorát prázdnou peněženku. Není načase tuto nespravedlnost napravit? Nezávidím diabetikům jejich zákeřnou nemoc, ani nezávidím cenově přijatelné dia potraviny či benefity. Jen si myslím, že je na čase tuto situaci řešit. Výrobci bezlepkových potravin totiž hřeší na to, že celiaci je kupovat musejí, obchody si přidají marži….a zaplatí to konečný spotřebitel, přestože si celý život platil zdravotní pojištění. Budu ráda, když mi někdo kompetentní odpoví. Děkuji

  • MUDr. Dagmar Bartášková

   13.3.2020 at 19:25

   Dobrý den, souhlasím s Vámi, ale s títmo dotazem Vám neumím pomoci, doporučuji obrátit se na Vaši zdravotní pojišťovnu.
   S pozdravem

   MUDr. Dagmar Bartášková

Napsat komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.

*

© 2020 ocukrovce.cz. Coding / design by inspirum and Martin Seidl.

Nahoru ↑