V neděli 14. června uspořádala Diabetologická a endokrinologická ambulance Milan Kvapil s.r.o. třetí ročník charitativního cyklistického závodu v Brdech.

I nás se dotkla „koronavirová“ krize. Původní termín 25.5. jsme narychlo měnili na 14.6. 20. Sportovní nadšence neodradilo ani deštivé počasí v týdnu před závodem. I přes dané nepřízně se nás na startu závodu sešlo 30 závodníků /ženy, muži a děti/. Měli jsme i letos v zázemí skvělé pomocníky, kteří pomohli nejen s přípravou, ale i s dobrou náladou. Počasí nám nakonec přálo, chvilkama slunečno, chvilkama oblačno (20°C), VIP závodníky postihla při závěrečném sjezdu lehká deštivá přeháňka, ale všichni dojeli do cíle s výbornou náladou a dobrým pocitem, že letos poněkud hravou a bahnitou trať zvládli a v pořádku dojeli . Trasa měřila 38,5 km s převýšením 410m.

Na podporu nadace byla vybrána částka přesahující 68 tisíc korun. Skládala se jak z dobrovolného startovného, tak rovněž přispěli dobrovolníci z řad lékařů, firem a dalších účastníků. Cílem závodu bylo podpořit nadaci Okamžik, z.ú., která podporuje plnohodnotný a samostatný život lidí se zrakovým postižením.

Více o akci, sestřih fotografií si můžete prohlédnout na webových stránkách www.diabetologiepraha4.cz nebo přímo na stránkách nadace Okamžik: http://www.okamzik.cz

Kdo se závodu nezúčastnil , ale i tak by chtěl přispět na dobrou věc, má možnost zaslat peněžní částku na účet nadace Okamžik, z. ú., č.ú.: 6304005/2700 nebo můžete kontaktovat přímo nadaci a domluvit se na formě jiné podpory: Mgr. Marie Matějů, tel. 220 571 173, mobil: 733 124 213.

Ne všichni máme to štěstí pozorovat svět bez omezení, proto chceme trvale podporovat nadaci Okamžik, která pomáhá lidem s omezením zraku.

Těšte se tedy již nyní na další roční závodu.