Rok se s rokem sešel a mnoho z nás už zase očkem kouká, čím by udělal radost svým příbuzným. Přinášíme vám pár tipů, kterými potěšíte nejen je, ale i jejich zdraví.

MLSÁNÍ

 • Báťkovy sirupy

Dárkový balíček sirupů „Pořádná imunita“. Ideální dárek v chladném období. Všechny sirupu jsou vhodné jak pro studené limonády, tak pro teplé nápoje. Zázvor svojí ostrou chutí doplňuje sladký šípek a vše uzavírá rakytník se svoji nezaměnitelnou jemně nakyslou chutí.

www.batkovysirupy.cz

 • Vánoční dárkový Set | waterdrop®

Mikrodrink bez cukru dodává vodě lahodnou chuť plnou botanických výtažků a výtažků ze superpotravin z celého světa. Malá kostka rozpustná ve vodě neobsahující cukr. Jednou kostkou lze ochutit až 1 litr vody. K dostání je mnoho příchutí. Kostka neobsahuje kalorie, cukry ani tuky. Osahuje vitamíny a antioxidanty. Slazeno náhradním sladidlem steviol-glykosidy pocházející ze stévie.

www.waterdrop.cz

 • Veselá Veverka – Ořechový box 1,3 kg

Dárkový box pro ořechomilce obsahující 1,3 kg ořechů.

www.vesela-veverka.cz

 • Dárková degustační sada MiniMixitell Premium (9 ks)

Oříškové krémy a džemy Mixit jsou vždy bez palmového oleje a bez umělých aromat. Tyto krémy jsou sice pořád kalorické, avšak zdravější nežli jiné lísko-oříškové krémy. Mixtelly jsou složeny např. ze 70% loupaných arašíd a z 25% z bílé čokolády s karamelem. Pro porovnání klasická Nutella obsahuje 13% lískových ořechů a palmový olej. Mnoho dalších zdravějších pochutin najdeme na www.mixit.cz

 • Dárkový balíček MASO HERE (5 ks)

Kvalitní sušené maso je nejen zdravá dietní pochoutka, ale i vhodná svačina na cesty či túry. Obsahuje malé množství sacharidů – běžně méně, než 5 gramů sacharidů na jednu porci. Je bohatým zdrojem bílkovin, které napomáhají při udržení současné váhy či při redukci hmotnosti. Mezi jejich další benefity patří: snižování pocitu hladu, zvyšují sílu a tvorbu svalové hmoty či pomáhají při rekonvalescenci po zranění.

www.masohere.cz

 • Pražení jedlí cvrčci nebo křupaví červíci

Hmyz je jídlo budoucnosti. Tenhle dárek ale není jen chutné překvapení. Cvrčci jsou stejně dobrým zdrojem bílkovin jako nejlepší hovězí maso. Jedna zkumavka cvrčku (20g) obsahuje 437kJ, 7g tuku a 5g bílkovin.

www.damesens.cz

 • Čekankový Darkový SET s toppingy 1350 g

Mezi diabetiky oblíbený produkt na slazení bez cukru Čekankový sirup nabízí luxusní dárkovou krabici s originálními produkty z čekanky. Součástí setu je Čekanko – arašídový krém slaný karamel 250g 4Slim, Bionuta lískooříšková čekanková 250g 4Slim, Čekankový Originál 350g 4Slim, Čekankový topping slaný karamel 250g 4Slim, Čekankový topping čokoláda 250g 4Slim.

www.4slim.cz

DOPLŇKY STRAVY

 • Puhdistamo Collagen natural – Kolagenový prášek 300 g

Collagen Natural je prémiový, enzymaticky hydrolyzovaný hovězí kolagen ve formě bioaktivních peptidů, který lze konzumovat samostatně smíchaný s vodou, nebo jako součást smoothie, kávy nebo jiných nápojů. Kolagen BodyBalance® je určen nejen pro aktivní sportovce, ale také pro všechny jedince zaměřené na udržení pěkného a pevného těla (bez povislých partií atd.) a dlouhodobé funkčnosti pohybového aparátu. Pravidelné dávkování v dlouhodobé perspektivě v kombinaci s aktivním životním stylem je v tomto ohledu prověřenou a účinnou cestou.
Porovnání různých kolagenů zde: Nezávislý test Kolagenů na klouby

www.vitalpoint.cz

 • Oscillococcinum®

OSCILLOCOCCINUM® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K. Lék k vnitřnímu užití.

www.boiron.cz

 • Vánoční krabičky – Bylinné tinktury Naděje

Už naše babičky věděly, že různé části bylin příznivě ovlivňují lidské tělo, pomáhají s regenerací a mají blahodárné účinky na pleť, vlasy, oči, krev i vnitřní orgány. Jak říkávaly babičky „Není bylina, aby na něco nebyla“ – a měly určitě pravdu. Tyto bylinné tinktury (extrakty) jsou vyráběné v ČR a všechny bylinky jsou z vlastní zahrady. Mimořádně účinné jsou tinktury vyrobené z pupenů rostlin. Rostlina v pupenech přechovává svůj genetický potenciál, proto v nich shromažďuje nejcennější látky, které tělo zotavují a současně vytváří i obranný mechanismus – prevenci proti nemocem. Kombinací tinktur vznikly „kúry“, jsou to sestavy složené z několika tinktur bylinných i z pupenů. Společně mohou komplexně působit na organismus a léčit i zlepšovat zdravotní stav.

www.nadeje-byliny.eu

 • Bachovy květové esence / Namíchaná směs esencí na míru

Bachovy esence nám pomáhají vyrovnat se s tím, co nás trápí. Umožní nám nový pohled na sebe i svět kolem nás. Odkrývají to, kým skutečně jsme, a pomáhají nám hledat smysl a cíl naší cesty životem, léčit naši duši. Náš stav mohou ovlivnit pouze pozitivně. Bachovy esence není možné předávkovat. Nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky a nejsou kontraindikací alopatické léčby. Jsou čistě přírodní léčbou, založenou na energetickém působení rostlin. Významnou předností této metody zůstává skutečnost, že ji mohou bez obav používat dospělí, děti, těhotné ženy a miminka, ale také domácí zvířátka.

www.bachovy-esence.com

KNIHY A KURZY

 • Kuchařka Vyváženě

Kuchařka, kterou napsaly nutriční terapeutky – Vyváženě – je plná receptů sestavených tak, aby zajistily vyvážený příjem jednotlivých živin. Tipy na snídaně, obědy, svačiny i večeře pečlivě připravily nutriční terapeutky z poradny Ne hladu. Na své si v knize přijdou milovníci masa, ale i vegetariáni či vegani. Na inspiraci se mohou těšit i jedinci s intolerancí laktózy či lepku. U jednotlivých pokrmů jsou vždy uvedené nutriční hodnoty a nechybí u nich označení ikonkou „vegetarián“, „vegan“, „bez lepku“ či „bez mléka“. Kuchařka obsahuje recepty na českou klasiku v upravené formě, ovšem najdete v ní i jídla napříč světovými kuchyněmi. Pokrmy složitější, ale i tipy na jednoduché svačiny, domácí tyčinky, nutričně vyvážené polévky či dezerty.

www.nehladu.cz

 • Moderní výživa ve fitness a silových sportech

Hlavním cílem celé knihy je přinést moderní a komplexní publikaci s nejnovějšími a vědecky podloženými poznatky o všech aspektech sportovní výživy ve fitness a silových sportech. A tím se pokusit přispět k lepší orientaci všech sportovců a sportovkyň ve stále rostoucím a velmi nebezpečném informačních chaosu, který panuje okolo všech módních výživových postupů, diet a různých výživových doporučení zaměřených na nabírání svalové hmoty a síly, rýsování postavy a spalování tuků anebo na dlouhodobé zvyšování sportovní výkonnosti. V jednotlivých kapitolách teoretické části knihy jsou postupně vysvětleny základy biochemie a fyziologie sportovní výživy, řízení a regulace energetického i látkového metabolismu v kontextu sportovního tréninku, dávkování a načasování příjmu jednotlivých živin, skutečný význam užívání doplňků výživy a také nejrozšířenější výživové mýty i kontroverzní témata jako je lepek, sacharidy, veganství, antibiotika v mase, palmový olej a mnoho dalších.

www.institutmodernivyzivy.cz

 • Já zhubnu – s rozumem, zdravě a natrvalo

K trvalému zhubnutí vede jediná cesta – příjemná a postupná změna životních návyků.
Tento komplexní osvědčený průvodce vás naučí, jak zvládat stres a emoce jinak než jídlem, jak odolat lákadlům, jak mít rád sám sebe, jak si sestavit a zlepšit jídelníček a neochudit se o radost z jídla a jak zapojit do života pohyb. Zabývá se i tím, jak si po zhubnutí váhu udržet a znovu nepřibrat. V knize je vše vysvětleno na názorných příkladech, díky nimž pochopíte, proč diety nefungují a proč je důležité si najít svou vlastní příjemnou cestu.

www.stob.cz

 • Léčba diabetu inzulinovou pumpou aneb každodenní život rodiny Novákovy – Kateřina Štechová

Kniha pro pacienty se zaměřuje na léčbu inzulinovou pumpou s důrazem na praktické aspekty. Jednotlivé problémy resp. jejich řešení jsou čtenářům demonstrovány na příkladu smyšlené rodiny Novákových, kde otec i dcera jsou léčeni pro diabetes 1. typu inzulinovou pumpou. Za každou kapitolou pak následuje shrnutí nejdůležitějších poznatků vyplývajících z dané kapitoly. Kniha je koncipována tak, aby čtenář byl zábavnou a didaktickou formou seznámen opravdu se všemi problémy i výhodami, které každodenní užívání inzulinové pumpy přináší. V úvodu je pro úplnost pojednáno o diabetu jako takovém, jeho formách, jak vzniká a jak se projevuje. Druhá část úvodu je věnována léčebným možnostem diabetu a indikacím zahájení léčby inzulinovou pumpou. Poté je již pozornost zcela soustředěna na opravdu praktické aspekty, jako je aplikace infuzních setů, péče o místo vpichu, nastavení pumpy, výběr jednotlivých forem bolusových a bazálních dávek s ohledem např. na různé druhy jídel či pohybovou aktivitu. Dále jsou rozebírány situace, jako je infekční či jiná nemoc, cestování s inzulinovou pumpou apod. V knize nejsou opomíjeny žádné věkové kategorie, jsou rozebrána specifika této terapie s přihlédnutím na dětský, dospělý i seniorský věk. Kniha je doplněna názornými fotografiemi a ilustracemi.

www.megaknihy.cz

 • Kurzy hubnutí online | STOB

Metodika skupinových kurzů STOB je založená na principech kognitivně-behaviorální psychoterapie, která má celosvětově nejlepší výsledky nejen při hubnutí, ale především pro udržení hmotnosti. Setkání lektora a účastníků probíhají v reálném čase, nejedná se tedy o předtočené lekce bez zpětné vazby. Po celou dobu budete v laskavé péči lektora a s ostatními účastníky budete sdílet své úspěchy i starosti, stejně jako na živých kurzech. Tento 10ti týdenní kurz zahrnuje nejen teoretické, ale i pohybové lekce. Součástí kurzu je zpětná vazba jídelníčku od lektorky. Díky tomu si postupně sestavíte zdravý redukční jídelníček dle svých chutí a preferencí.

www.stob.cz

POMOCNÍCI V KUCHYNI

 • Lamart Vážicí lžíce LT7034 SPOON | MALL.CZ

Nerezová kuchyňská vážící lžíce s odnímatelnou částí z plastu od společnosti Lamart. Jistě ji oceníte v okamžicích, kdy chcete rychle a přesně vážit například mouku, koření či jiné suroviny. Disponuje funkcí postupného dovažování, nulování hmotnosti (TARA) a možností postupného vážení několika potravin současně.

Na jejímž vývoji se podíleli autoři oblíbené aplikace Kalorické Tabulky. Chytrá kuchyňská váha s Bluetooth Sencor SKS 7070GG tě díky aplikaci Sencor FOOD jednoduše a napřímo propojí s největší existující databází potravin. Sportovci a fanoušci zdravého životního stylu tak snadno získají detailní přehled o nutričních hodnotách konzumovaných potravin.
Váha pomůže i všem, kteří potřebují detailně znát poměr výživových složek v tom, co jedí z důvodů zdravotního omezení. Kolik sacharidů obsahuje 400g jablíčko? Kolik tuku a bílkovin obsahuje chystaný steak? Chytrá kuchyňská váha to řekne úplně přesně. Nejvěrnějším parťákem bude chytrá váha Sencor každému, kdo se buď rozhodl pro zdravější životní styl, nebo třeba jen shodit pár přebytečných kil.

 • Sortland Obědový box Narvik 1,2l s příbory – Svačinový box | Alza.cz

Tento luxusní obědový box má ve výbavě integrovaný příbor, takže se nemusíte strachovat, že byste ho zapomněli. Při nedostatku času každý ocení možnost ohřevu v mikrovlnné troubě. Sada obsahuje 2 dózy.

 • BLACK-BLUM skleněná láhev na vodu korálová | Lahve.eu

Hledáte-li cestovní láhev na vodu, ve které se tekutina nedostane do kontaktu s plastovým materiálem, jste u cíle! Láhev BLACK+BLUM Glass Water Bottle je vyrobena z borosilikátového skla s nerezovým šroubovacím uzávěrem. Závit uzávěru je z důvodu spolehlivého těsnění vyroben z polypropylenu se silikonovým těsněním, ale voda v láhvi přichází do kontaktu výhradně se sklem a nerezovou ocelí uzávěru. Pro pohodlné pití je závit na vnitřní straně skleněné láhve. Ochranný protiskluzný obal je vyroben ze silikonu. Pro pohodlné přenášení je víčkem lahvičky provléknuta smyčka z padákové šňůry (nylonové lanko).

 • Parní hrnec

Mezi nejčastěji doporučovanou tepelnou úpravu při diabetické dietě patří vaření v páře. Takto připravené jídlo si zachovává barvu, výraznější chuť, křupavost, vitamíny i minerály. Při vaření v páře se nemusí požívat žádný tuk, a proto se jedná o dietní vaření. Příprava je rychlá jednoduchá a dokonce šetří až 50 % energie. Mezi nevýhody patří (obzvláště u levnějších hrnců) riziko opaření. A také prostorová náročnost. Avšak vařit v páře můžeme i bez této dražší investice. A to pouze díky klasickému pařáku na potraviny či napařovací nádobě do trouby.

 • Tefal ActiFry 2 v 1 ACTIFRY GENIUS FZ760030 | Tefal

Tato horkovzdušná fritéza nabízí chuť smaženého pokrmu téměř bez tuku. Kromě nejvíce propagovaných domácích hranolků lze v tomto hrnci připravit prakticky cokoli. Od pečené zeleniny po sladké dezerty. Velkou výhodou hrnce 2v1 je horní pánvička, ve které můžeme současně s hranolkami bez tuku připravit i maso, ryby apod.
Pozor, kupované hranolky jsou předsmažené, a proto nemůžeme říci, že by byly bez tuku!

POHYB

 • Lekce cvičení s osobním trenérem dle místa bydliště

Osobní trenér Vás naučí správnou techniku cvičení, dohlédne na provádění jednotlivých cviků tak, aby byla zajištěna maximální účinnost. Dohlédne na intenzitu tréninku, odpočinek mezi jednotlivými sériemi, nastaví vhodný strečink a spolu s ostatními úkony zajistí, že se Vaše tělo bude rozvíjet správným směrem.

 • Permanentka do bazénu dle místa bydliště

Během plavání se zapojují nejen ruce, ramena a nohy, ale i svaly zádové a břišní, jejichž ochablost je často příčinou bolavých zad. Pokud se plave správně a pravidelně, nejenže si tím zvýší fyzická kondici, ale přispěje se tím i ke zvýšení vitální kapacity plic.

 • Online fitness lekce

Týdenní rozvrh lekcí na Online Fitness
Cvičení podle videa na inetrnetu. Sleduj lekce živě nebo ze záznamu až do půlnoci následujícího dne. S aktivním členstvím máš kdykoli k dispozici přes 500 lekcí v archivu TOP lekcí. Na výběr mnoho lekcí, jako např. ZDRAVÁ ZÁDA, FYZIO, CORE

Akupresurní podložky představují pomůcku, na jejímž povrchu se nachází stovky, nejčastěji plastových, výstupků. Tyto malé hroty pak vyvíjejí tlak na struktury, které na ně naléhají – v tomto případě tedy rozlišné části lidského těla. Akupresura má, stejně jako akupunktura, původ v tradiční čínské medicíně. Na akupresurních podložkách však nenajdete jehličky, které by v přesně definovaných bodech propichovaly kůži, a hroty tak celistvost kůže nijak neporušují. Kromě podložek se pak dají samozřejmě sehnat také polštářky, míčky či polokoule. Výrobci akupresurních podložek často zmiňují účinky jako: úleva od bolesti hlavy, krční páteře či zad, uvolnění svalů, zmírnění pocitů napětí a stresu, pomoc při potížích s usínáním

Victoria – kompresní formující legíny z nové SHAPEWEAR kolekce MAXIS. Produkt je určen k běžnému dennímu nošení, sportu, fitness aktivitám, regeneraci i relaxaci. O tom, proč nosit kompresní legíny jsme psali zde: www.ocukrovce.cz

 • Hůlky na Nordic Walking nebo Lekce NW – ŠKOLA CHŮZE

Co je to Nordic Walking? | skolachuze.cz
Nordic Walking přeložený do češtiny znamená severská chůze a jde o chození se speciálními holemi k tomu určenými. Jedná se o jeden z nejzdravějších sportů, kde zapojujete svaly celého těla, přitom dopady tlumí hole, které navíc pomáhají zapojit do chůze i horní část těla. Tento sport je opravdu vhodný téměř pro všechny od seniorů až po vrcholové sportovce. Zátěž pro každého je dána individuálně, podle jeho možností a schopností.

 • Skládací rotoped HMS ONE Fitness RM6514 | fitham.cz

Skládací rotoped je moderní trenažér určený pro nenáročné uživatele do domácího prostředí. Jeho největší předností je bez pochyby možnost složení do úsporné polohy, kde spolu s nízkou hmotnosti není problém jej libovolně přemisťovat v době, kdy zrovna netrénujete. Je ideálním doplňkem pro udržení kondice, zdravého životního stylu nebo spalování tukových zásob. Nosnost trenažeru je do 100 kg.

 • Balanční podložka na sezení Sportago FitSit 100 Bordó Sportago.cz

Balanční podložka má několik možností využití. Jednak ji můžete využívat jako balanční podložku při dlouhotrvajícím sezení, kdy díky masážním výstupkům pomůže k prokrvení tkáně a k uvolnění svalového napětí. Díky vypouklému tvaru vás podložka „donutí“ sedět vzpřímeně a má tak pozitivní dopad při problémech s bolestí zad. Podložka Sportago FitSit 100 je vhodná také k procvičování stabilizačních svalů a vzpřimovačů páteře a využívá se k nacvičování držení rovnováhy těla při rekonvalescenčních cvičeních. Tato pomůcka je vhodná pro všechny věkové skupin a nemá žádné omezení.

PRO DIABETIKY

 • Diabetická obuv Alma | MTE

Konstrukce diabetické obuvi snižuje riziko vzniku otlaků a nehojících se poranění, které mohou vést až k amputaci (tzv. syndrom diabetické nohy). Obuv je konstruována tak, aby bylo zajištěno vzniku příslušných lokálních tlaků obuvi na nohu. Díky měkkému svršku obuv nabízí maximální komfort a pohodlí při respektování změn objemů nohou v průběhu dne. Diabetik má nárok na příspěvek ve výši 1 000 Kč na 1 pár zdravotní obuvi jednou za 2 roky. Tuto zdravotní obuv může předepsat diabetolog, ortoped, rehabilitační lékař, chirurg, angiolog, lymfolog, flebolog a revmatolog.

 • Termoizolační pouzdro na inzulín a inzulínová pera | MTE

Pouzdro je vhodné k uchovávání léčiv (např. během cestování). Je lehké, termoizolační, odolný tlaku, snadno přenositelné a vodoodpudivé.

Senzor FreeStyle Libre 2 s volitelným alarmy neustále monitoruje a ukládá data o hladině glukózy. Hodnoty její koncentrace aktualizuje každou minutu a ukládá data až za 8 hodin v patnáctiminutových intervalech. Senzor funguje až 14 dní. Pro získání hodnot koncentrace glukózy stačí krátký 1sekundový sken senzoru mobilní aplikací FreeStyle LibreLink ze vzdálenosti do 4 cm. Tento sken vám ukáže více informací než měření glykémie pomocí glukometru a testovacích proužků, bez nutnosti píchání do prstu. Systém FreeStyle Libre 2 též nabízí zabezpečené cloudové úložiště LibreView, jež vám umožňuje generovat řadu přehledových reportů, které vám a vašemu lékaři pomohou s analýzou naměřených hodnot koncentrace glukózy.

Zdravotní pojišťovna plně hradí diabetikům 1. typu 26 kusů senzorů FreeStyle Libre nebo FreeStyle Libre 2 za rok (12 po sobě jdoucích měsíců) a čtečku FreeStyle Libre jednou za 4 roky. Skenovat můžete i vaším chytrým telefonem s nainstalovanou aplikací FreeStyle LibreLink.

Diabetikům druhého typu v současné době pojišťovna senzory nehradí. Avšak někteří pacienti s DM2, zejména ti s častými hypoglykémiemi, si senzory kupují sami. Tato malá věcička může pomoci k lepší kompenzaci i diabetikům druhého typu.

Rate this post