Jaké benefity nabízejí v tomto roce pojišťovny diabetikům?

Oborová zdravotní pojišťovna

Diabetes mellitus 2. typu je nejčastější chronické onemocnění v populaci a postihuje častěji osoby ve vyšším věku a osoby s nadváhou či obezitou. Málo pohybu, špatná životospráva, nadměrný stres, ale také genetické dispozice výrazně přispívají ke vzniku tohoto typu onemocnění.

Hypertenze je označení pro vysoký krevní tlak. Jeho počáteční stádia probíhají bez jakýchkoli projevů. Později se objevují bolesti hlavy, poškození tepen a tělesných orgánů. Neléčená hypertenze poškozuje krevní cévy a zvyšuje riziko vzniku infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody.

OZP nabízí komplexní program péče pro klienty s onemocněním diabetes mellitus 2. typu, hypertenzí či kombinací obou onemocnění. Naší snahou je pomoci zkvalitnit život klientů s tímto chronickým onemocněním, a výsledně tak snížit rizika nežádoucích dopadů na zdraví. OZP proplácí např. pomůcky pro diabetiky až do výše 10.000 Kč.

Více na: https://www.ozp.cz/benefity/benefityozp

Ve spolupráci se sítí nutričních terapeutů a výživových poradců můžete zdarma získat řadu cenných rad, jak upravit svou životosprávu. OZP nabízí příspěvek na nutriční poradenství pro vybrané chronicky nemocné klienty: https://www.ozp.cz/benefity/zdravotne-preventivni-programy/pece-o-vybrane-chronicky-nemocne-klienty

Rate this post